Sayaç

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün246
mod_vvisit_counterDün542
mod_vvisit_counterBu Hafta2632
mod_vvisit_counterBu Ay9801
mod_vvisit_counterHepsi469829

E-Posta Listemize Katılın

İsim
E-Posta

 

 
Derin ve Huzurlu Bir Uyku için 4 Adım - 09 Mayıs 2011 PDF Yazdır e-Posta

Add this to your website

 

İyi haftalar,

 

Umarım harika bir hafta geçirmişsinizdir.

 

Kundalini Yoga Datça tatilimize az kaldı. Biletler, izinler ayarlanıyor. Keyifli bir telaştır gidiyor. Siz de bu keyif içinde yer almak isterseniz detaylar için “Duyurular” bölümüne bakabilirsiniz.

 

Geçenlerde bir sabah bir öğrencim aradı; akşam dersinden sonra öyle derin uyumuş ki bu normal mi? diye sorduJ Ben de tabi ki normal, her gece öyle derin ve huzurlu uyumalıyız diye cevap verdim.

 

Kundalini yoga dersine katıldıktan sonra o gece son derece rahat, derin ve huzurlu bir uykunuz olur. Her gece böyle uyuyabilirsiniz. Yoga yaptığınız günlerin dışında size aşağıda önereceğim kolay tekniği uygularsanız arzu ettiğiniz huzurlu uykuya kavuşursunuz.

 

 

 

4 adımda derin uyku:

 

  1. Yüzükoyun uzanın, sağ yanağınızı yastığınıza koyun. Bu yatış şekli sol burun deliğinizi rahatlatacak böylece yatıştırıcı, düzenleyici ve sakinleştirici nefesi alacaksınız.
  2. Burnunuzdan uzun ve derin nefesler almaya başlayın, ağzınızı kapatın.
  3. Birkaç uzun ve derin nefesten sonra, elinizle ya da kolunuzla sağ burun deliğinizi kapatın. Sol burun deliğinizle uzun ve derin nefesler almaya devam edin.
  4. Uyku haline geçmeye başladığınızı hissettiğiniz anda arzu ettiğiniz uyku pozisyonunda uyumaya başlayabilirsiniz. En sağlıklı poz kalbiniz ve sindirim sisteminiz için en iyisi olan sağ tarafınızda uyumaktır. Uzun ve derin nefes almaya devam edin.

 

Bir süre sonra nefesiniz düzenli ve yavaş olmaya başlayacak. Böylece derin uyku seviyesine ulaşacaksınız. Ayrıca yastığınızın üzerine birkaç damla lavanta yağı damlatırsanız uyumanıza yardımcı olur.

 

İyi uykularJ

 

Sat Nam!

 

 
Valid XHTML and CSS.
Realtime website traffic tracker, online visitor stats and hit counter
Catapult