Geçmişi Temizleme Meditasyonu

GEÇMİŞİ TEMİZLEME MEDİTASYONU

Sat Nam!

11 günlük yeni bir meditasyona başlıyoruz. Bu hafta 7 yıllık bir döngü bitiyor ve yepyeni 7 yıllık bir döngü başlıyor. Yeni döngüye arınmış temizlenmiş olarak geçmemiz yeni döngünün sağlıklı, bereketli, aşkla ve huzurla dolu olmasını sağlar. Bu paylaşımı ne zaman görürseniz hemen başlayın.

Geçmiş 7 yılı kapatmak ve yeni 7 yıllık döngüye tertemiz başlamak için Derin zihinsel ve bedense arınma kampımızı 22-26 Mayıs 2018 tarihlerinden Adrasan - Antalya'da yapıyoruz. Kampın detaylarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/215556592516548/

Bu meditasyon geçmişi temizlemek için ve herhangi bir duygu, zor bir süreç, acı veren olaylar vs. için kullanılır. Bunun sonucunda içiniz sükûnete, huzura ulaşır zihin sakinleşir.

Başlamadan önce monoton bir sesle 3 kere ONG NAMO GURU DEV NAMO – Anlamı: Kendi içimdeki sonsuz ve kutsal bilgeliği selamlıyorum.

Meditasyon bittikten sonra yine monoton bir sesle bir kere SAT NAM diyin.

Meditasyonun videosu aşağıda var…

1.Bölüm: Elleri başın iki yanına 60 derece açıyla getirin. İşaret ve küçük parmak dik, orta ve yüzük parmağı bükülsün başparmakla tutulsun.  Orta ve yüzük parmağı videoda göreceğiniz üzere fiske atar gibi hareket ettirin. Bunu yaparken de söyleyeceğiniz mantra

AD SUCH JUGAD SUCH HABEE SUCH NANAK HOSE BEE SUCH. Her bir fiskede bir kelimeyi söyleyin.

Mantra: Gurmukhi dilinde söyleniyor anlamı: En başında da tek gerçek O’ydu, asırlar boyunca tek gerçek O, şu anda da gerçek O ve her zaman tek gerçek O olacak.

Süre: 3 dk.

Gözler: kapalı ve içeriden 3.göze – iki kaşın arasına odaklanmış. 

2.Bölümde bağdaş kurup yere oturun veya sandalyede dik oturun. Eller Gyan Mudra (işaret parmağı ile başparmağın etli kısımları birbirine değiyor. (Bir tutam tuz alır gibi) ve dizlerin üzerinde. Avuç içleri yukarı doğru ve dizin üzerinde.

Sola doğru yüzünüzü çevirirken nefesi alın, sağa doğru yüzünüzü çevirirken nefesi verin.

Solda nefesi alırken sizi sıkan – üzen – canınızı acıtan ne varsa nefesle onları derin bir şekilde alın ve sağa dönüp nefesi verirken hepsini sonsuzluğa gönderin, serbest bırakın.

İçinizden, solda nefesi alırken SAT, sağda nefesi verirken NAM diyin.

Sat Nam anlamı: Gerçeklik / doğruluk benim kimliğimdir.

Süre: 3dk.

Gözler: Kapalı

Bitince bir süre sessiz oturun. İçinizdeki huzur, barışı ve güzelliği hissedeceksiniz. Bu arada yeni 7 yıllık döngü için ta kalbinizin en derininden niyetler edin. Bu süreyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Sizin ve bütünün hayrına kabul olsun.

Aşkla ve ışıkla

Özlem Ataman Tara Kaur

Kundalini Yoga Terapist & Eğitmen

 

Comments are closed.