Kamp Dönüşü

Sat Nam!

9. Geleneksel Özlem Ataman ile Kundalini Yoga ve Meditasyon kampımız bitti ve dün gece evlerimize döndük. Bu kadar zamandır bu kampı yapıyorum hala benim için heyecanlı ve tatlı bir strestir. Bugün bir arkadaşımla konuşuyordum “eh bu kadar yıl sonra artık rahat geçmiştir kamp” dedi “tam tersi bu sefer daha stresliydi çünkü detoks yaptık ve herkesin sağlığıyla tek tek ilgilenmem gerekti” dedim. Sonra da şöyle bir geçmiş yılların kamplarını gözden geçirdim.

Her yıl bu kamplarda mutlaka bir farklı bir konu seçerim ve derin bilinçaltı çalışırım. Şimdiye kadar; Dönüşüm, 10 Beden, Yeniden Doğum, Dünyaya Işık Olma, Değişim, Şifa, Travma vs konularına detaylı bir şekilde çalışmıştım. Bu yıl ilk defa bilinçaltı ile birlikte fiziksel beden temizliğine çalıştım ve detoks yaptık.

Seçtiğim detoks modeli Yogi Bhajan’ın önerdiklerinden birisi. Ve tabi ki detoks bizim Yoga Terapi eğitimimizin konularından biri. Yoga Terapi seansı almaya gelenlerle mutlaka bir şekilde beslenme & detoks konularında çalışırız.

Yaklaşık 2-3 ay boyunca titiz bir çalışma ile menüyü hazırladım. İçecekleri seçtim. Bunları destekleyecek kriyalar ve meditasyonları hazırladım. Hangi kriya ile hangi içecek aynı gün olacak onları ayarladım.

Sonra sevgili öğrencilerimle birlikte kamp gittik. İtiraf edeyim öğrencilerimin kahve, peynir (süt ürünleri) ve ekmek yasakları konusunu bu kadar uyumlu olacakların düşünmemiştim. Sağ olsunlar her kurala harfiyen uydular. Zorlu derslerin üstesinden geldiler. Neredeyse yemek sırasında bile konuşulan kaka şekli / rengi, idrar, ishal, dil rengi vs konularındaki muhabbetlere gülerek katıldılar.

Ayrıca otelimiz Adrasan Papirus Hotel verdiğim bütün tuhaf içecek tariflerini şahane bir şekilde uyguladı. Bize son derece sağlıklı ve lezzetli içecekler & yemekler hazırladı.

Öğrencilerimin arasında harika iki doktor da vardı. Bize yediğimiz içtiğimiz her şeyin bir de bilimsel açıklamasını yaptılar. Bu beni çok mutlu etti hazırladığım ve emek verdiğim her şeyin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım. Onlara, açıklamaları ve destekleri için ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Bazen ağladık ama çoğunlukla gülerek geçirdik kampımızı. Kampın mottosu “Hiç mi yok? Hiç mi? Ama hiç mi? “ oldu

Seneye 10. Yılım olacak. Bu sefer herkesi mutlaka bekliyorum. Birkaç hafta içinde tarihi açıklarım. Şimdiden planınızı yapın. 10. Yıl için özel bir kutlamamız var

Herkese çooook teşekkür ederim

Aşkla ve Işıkla ve Sağlıkla yaşayalım.

Comments are closed.