31 OCAK 2018 KANLI MAVİ DOLUNAY…

31 OCAK 2018 KANLI MAVİ DOLUNAY…

Sat Nam!

Bugün Dolunay ve bu Dolunayın enerjisi çok özel.  Aslan burcunda gerçekleşiyor. Kanlı denilmesinin nedeni etrafındaki ışık kırılması nedeniyle renginin kırmızıya yakın olması. Mavi denilmesinin nedeni bir ay içinde ikinci kez dolunay olmasından. Ve bu dolunayın enerjisi hem güzel hem güçlü. Astrologlara göre etkisi yaklaşık 6 ay sürecek. Bugünlerdeki niyetleriniz, kalbinizden geçirdikleriniz, dilekleriniz çoğalarak size gelecekler.

Biz de bu çoğalarak gelen niyetlerimize yer açalım ve onları kalpten hayatımıza davet edelim diye bir meditasyon yapacağız bu akşam.

Bu meditasyon enerjinizi dönüştürür, size ilham verir, odaklanmanızı sağlar.

Öncelikle tamamen yalnız kalacağınız bir alanınız olsun ve meditasyon sırasında hiç kimse sizi rahatsız etmesin.

Kullanacağınız meditasyon alanını iyice havalandırın,  dua ederek veya tütsü - adaçayı yakarak enerjiyi temizleyin.

Yere bağdaş kurarak veya herhangi bir koltuğa iki ayak tabanınız yerde olacak şekilde dik oturabilirsiniz.

Yanınızda bir kağıt ve kalem olsun.  Sadece BİR tane mum yakın ve oda karanlık olsun.

Mumun alevi göz hizanıza gelecek şekilde ayarlayın. Mum yüzünüzden yaklaşık 25cm uzaklıkta olsun.

Başlarken: 3 x ONG NAMO GURU DEV NAMO mantrası monoton bir sesle söylenir. Söylenirken eller dua pozu dediğimiz pozdadır. Yani avuçlar birbirine değer ve başparmak iki göğsün ortasındadır. Aşağıda resmi var.

Anlamı: İçimdeki kutsal ve sonsuz bilgeliği selamlıyorum.

Bir süre hayatınızdan çıkarmak istediklerinize odaklanın ve bunları kağıda birer kelime olarak yazın. Örneğin; işsizlik, yalnızlık, huzursuzluk, hastalıklar, parasızlık, herhangi bir insan ismi vs. diye bu listeyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Sonra bunu yanınıza yere koyun.

Mantayı çalmaya başlayın.

Süre: Mantra çaldığı sürece meditasyona devam edin.. Yaklaşık 10 dakika

 

Eller kucağınızda avuç içleri tavana doğru açık olsun.

Ve sadece mumun alevine odaklanın. Öncelikle hayatınızdan çıkarmak istediklerinize odaklanın (kağıda yazdıklarınıza) ve onlarla vedalaşın. Ne öfkelenin, ne nefret duygusu olsun ne acıma ne pişmanlık. Sadece aleve bakın mümkün olduğunca az göz kırparak ve bir bir hayatınızdan çıkarmak istediklerinizi aklınızdan geçirip onlarla vedalaşın.

Bu bittikten sonra (ki bunu mümkün olduğunca kısa tutun – uzun vedalaşmalara gerek yok) hayatınızda nelerin olmasını istiyorsanız onlara odaklanın. Hayalini kurun, gözünüzde canlandırın. Örneğin; Bir bahçe hayal ediyorsanız bütün detaylarıyla hayal edin, hangi çiçekler, ağaçlar ve meyveler var. Çimlerin yeşili nasıl bir ton? Havuz var mı? Bahçe duvarları nasıl? Kokusu nasıl? Gibi..

Ya da nasıl bir iş hayal ediyorsunuz? Bütün detaylarıyla hayal edin.

Süre bittiğinde, gözlerinizi kapatın, iki kaşınızın ortasına odaklanın ve alevi orada hissedin. O andan itibaren hayatınıza gelmesini hayal ettiklerinize odaklanıp bunlarla ilgili karşınıza çıkacak bütün fırsatları fark etmeye, içinizdeki coşkuyu canlı tutmaya, gerekli eylemleri yapmaya niyet edin.

Daha sonra kendi şifanız ve bütün canlıların şifası için alevi kalbinizde hissedin. Şifa enerjisinin hem bedeninize hem etrafınıza yayıldığını hayal edin.

Meditasyon bitince bir kere SAT NAM denir. Uzun bir şekilde söylenir SAAAAAAAT NAAM diye. Anlamı: “Tek gerçek benim”. İçimizdeki yüksek benlikten söz ediyoruz. Söylenirken eller dua pozu dediğimiz pozdadır. Yani avuçlar birbirine değer ve başparmak iki göğsün ortasındadır.

Sonra da mumun alevinde hayatınızdan çıkarmak istediklerinizi yazdığınız kâğıdı yakıp küllerini havaya veya toprağa uçurun gitsinler.

Niyetleriniz sizin ve bütünün hayrına kabul olsun.

Not: Bu meditasyonda ateş ilham verici ve saflaştırıcıdır. Ateş, eski enerjileri tüketir ve dönüştürür. Aynı zamanda altın rengi auramızın da bir yansımasıdır.

Aşkla ve Işıkla

Not 1: Bu meditasyonda ateş ilham verici ve saflaştırıcıdır. Ateş, eski enerjileri tüketir ve dönüştürür. Aynı zamanda altın rengi auramızın da bir yansımasıdır.

Not2: Meditasyonu bu akşam görmediyseniz 01 Şubat günü / akşamı da yapabilirsiniz.

Not3: Eğer isterseniz bu gönderiyi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Özlem Ataman
Kundalini Yoga Terapist & Eğitmen
www.ozlemataman.com

 

Comments are closed.