ALTAR – SUNAK YAPIYORUZ!

ALTAR – SUNAK YAPIYORUZ

Sat Nam!

Ve artık gelenekselleşen Altar – Sunak bu yıl da yapılıyor Tam 4  yıldır her Aralık ayında Altar – Sunak yapıyoruz. Şimdiye kadar katılan herkese çok teşekkürler. Her yıl şahane Altar – Sunak fotoğrafları gönderdiniz. Bu yıl da nicelerini bekliyorum haberiniz olsun.

Bugünden itibaren en az 01 Ocak 2018 tarihine kadar evlerimizde bir "Altar" yapalım hep beraber. Evinizin güneyine veya salonunuzun / herhangi bir odanın güneyine hazırlayın. Bir sehpanın üzerine şık bir örtü serin. Üzerine 5 elementi temsil edecek objeler koyalım: Örneğin;

Ateş elementi için her gün bir mum yakalım.

Toprak elementi için, saksıda bir çiçek harika olur veya bir avuç toprak koyun bir kâseye, içine tohumlar atalım. Her hangi bir tohum olabilir.

Su elementi için, bir kâsede veya bardakta su koyun ve her gün tazeleyin

Ağaç elementi için, ahşap bir obje veya minik bir ağaç dalı koyun

Hava elementi için; size havanın hafifliğini anlatan bir obje koyabilirsiniz, tüy, pamuk gibi bir şeyler uçuş uçuş olsun. Size hafifliği hissettirsin.

Tütsü severseniz arada bir tütsü yakın.

Sevdiğiniz insanların fotoğraflarını koyabilirsiniz.

Sevdiğiniz, size uğurlu geldiğini düşündüğünüz objeleri koyabilirsiniz. Nazar boncuğu da olur.

Yumuşak iç ferahlatan müzikler çalabilirsiniz. Kundalini yoga yapıyorsanız yoga müziklerimizden kullanabilirsiniz.

Yaptığımız YENİ YIL MEDİTASYONUnu altarımızın yanında yapabiliriz bütün elementlerle dengelemiş bir enerji alanı olduğu için meditasyonun etkisini arttırır.

1 Ocak sabahına kadar tutun. Evinizin enerjisini dengeleyecek ve yeni yıla muhteşem bir şekilde gireceksiniz.

Yaptığınız Altar'ın fotoğrafını da görmeyi çok isterim. Bana maille mutlaka gönderin buradan paylaşalım hepimize ışık olsun  ozlem@ozlemataman.com

Aşağıda gördüğünüz Altarlar geçen yıllarda paylaştıklarımızdan birkaç tanesi. Bu yıl daha çok paylaşalım. Ne güzellikler gelecek şimdiden heyecanla bekliyorum.

 İyilik – güzellik paylaştıkça çoğalıyor. Birlikte çoğaltalım

Aşkla ve Işıkla

Comments are closed.