Evrenin Kapıları Açılıyor…

Sat Nam! İyi Pazarlar

8 Ekim Pazar akşam saat 22:30 ile 02:13 arası Merkür, Güneşin kalbinde olacakmış. Bunun anlamı evrenin bütün kapılarının açık olacağı zamanmış. Ve bu zamanı dilekler, niyetler, problemleriniz için çözümler arama, dua ve ibadet etme, kendinizle kalma, meditasyon yapma kısaca kendinize – dileklerinize ve niyetlerinize odaklanma zamanı diye tanımlıyor astrologlar.

O halde biz de niyetlerimiz ve dileklerimiz için bir meditasyon yapalım. Öncelikle size hitap eden niyet etme tarzınızla niyetlerinize dileklerinize odaklanın; yani isterseniz yazın, ibadet edin, dua edin, kalbinizden geçirin, sözlü ifade edin, dans ederek ifade edin kısaca nasıl isterseniz yapın. Sonra hep birlikte tam gece yarısı aşağıdaki meditasyonu yapalım.

Sessiz ve enerjisi temiz bir mekanda olun. Mümkünse ışıkları söndürün sadece mumlar olsun, değilse gözleriniz kapatıp kalbinize - kendinize odaklanmanız bile yeter. Bu meditasyon dileklerin – niyetlerin gerçekleşmesine aracı olur. Enerji kanallarını evrensel enerji ile uyumlar, rehberlik yapar. Kalbinizin en derininden geçen hatta bir zamanlar dileyip sonra unuttuğunuz dileklerin bile yüzeye çıkıp gerçekleşmesi için kanal olur. Aynı zamanda “Serbest Bırakmak” anlamına gelir.

Başlarken: 3 x ONG NAMO GURU DEV NAMO mantrası monoton bir sesle söylenir. Söylenirken eller dua pozu dediğimiz pozdadır. Yani avuçlar birbirine değer ve başparmak iki göğsün ortasındadır. Aşağıda resmi var.

Anlamı: İçimdeki kutsal ve sonsuz bilgeliği selamlıyorum.

Poz: Bağdaş kurup dik oturuyoruz veya sandalyede dik – iki ayak tabanımız yerde olacak şekilde oturuyoruz. Elleri göğsünüze (iman tahtası dediğimiz yere) koyun. Sol el bedene değiyor, sağ el sol elin üstünde. Aşağıda resmi var.

Gözler kapalı.

Süre: Mantranın müziği bitinceye kadar yaklaşık 9 dakika

Mantra: Sesli söyleyin veya söyleyemeyecek bir ortamdaysanız içinizden söyleyin veya sadece dinleyin.

Ardas Bhaee
Amar Das Guru,
Amar Das Guru,
Ardas Bhaee,

Ram Das Guru,
Ram Das Guru,
Ram Das Guru,
Sachee Sahee

Anlamı: Dualar gönderildi, karanlıktan ışığa götürenler rehberlik etti, şifanın – kutsanmanın –mucizenin enerjisi ile duaların mucizesi gerçekleşti.

Mantranın linki:

Meditasyon bitince bir kere uzun bir SAT NAM denir. SAAAAAAATTT NAAM Anlamı: “Tek gerçek benim”. İçimizdeki yüksek benlikten söz ediyoruz. Söylenirken eller dua pozu dediğimiz pozdadır. Yani avuçlar birbirine değer ve başparmak iki göğsün ortasındadır.

Eğer bu meditasyonu 40 gün yapmak isterseniz;

Meditasyon 40 gün boyunca her gün yapılır. Bir gün unutulursa 1. günden tekrar başlanır. Genelde günün benzer zamanlarında yapılması iyi olur. Örneğin; sabahları veya öğlenleri veya akşamları gibi. Alkol aldıktan sonra meditasyon yapılmaz.

Bu meditasyon için Yogi Bhajan şöyle demiş:

"Normalde insanda bir güç yoktur, duanın gücü vardır. Ve dua etmek için aklınızı ve bedeninizi bir araya getirip sonra ruhtan dua etmelisiniz. Ardas Bahee mantra dua ediyor. Mantrayı söylerseniz, zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz otomatik olarak birleştirilir ve ne istediğinizi söylemeden hayatın ihtiyacı ayarlanır. Bu duanın güzelliği budur..” Yogi Bhajan

Niyetleriniz sizin ve bütünün hayrına kabul olsun.

Aşkla ve Işıkla

Özlem Ataman, C-IAYT
Kundalini Yoga Terapist & Eğitmen
www.ozlemataman.com

Comments are closed.