GERÇEK YENİ YIL ŞİMDİ BAŞLIYOR!

Sat Nam!

Hocalarımdan birinin yazısından alıntılar yaptım. Sizinle paylaşmak istiyorum.

“GERÇEK YENİ YIL ŞİMDİ BAŞLIYOR!

“….. 22 Ocak 2018 tarihinde başlayacak YENİ İNSAN DÖNEMİ deneyimine hazır mısınız? Bu zaman dilimi i-ching tekerleğinin çılgınca dönerek en başa gittiği -41. Hexagram- a geri döndüğü zamandır ki bu da insan genetiğindeki başlangıç kodudur.

Bu, hayatınızdaki çok önemli bir bölümün yaklaştığı anlamına geliyor.

Eğer 2018 yılının ilk 21 gününden hoşlanmadıysanız bugünden itibaren yeniden başlayabilirsiniz. Yepyeni bir şans var önümüzde.

Kova çağında, Kova Bilincinin gelişimi yoluyla derin içsel dönüşümü yaşıyoruz. Hepsi DNA seviyesinde gerçekleşiyor. İç dünyada değiştiğiniz gibi, dış dünyanız bu yeni iç gerçekliği yansıtmak için çalışıyor. Örneğin, çevrenizde sizinle paralel şekilde büyümeyen / değişip dönüşmeyen insanlar, işler veya durumlar sizin gerçeğinizden yok olacaktır.

Bu güçlü evrim sürecini durdurabilen insan iradesi - gücü yoktur.

Geçmişte bıraktığımız Balık Burcu Çağındaki son döngü Kurban olma duygusuydu. Kurban olma – mağdur olma duygusu bütün enerjinizi çalar. Her zaman suçu başkasına atarak sorumluluktan kurtulmaya çalışır insan. Ancak artık sorumluluğu ele almanın zamanı geldi.

Şimdi bu dönem için yapmanız gerek 5 adım var;

1. Kendinize birkaç saat ayırın ve yazın; 2017 yılında hayatınızdan kimler çıktı, hangi döngüler tamamlandı, hangi olaylar kapandı. İş mi değiştirdiniz, boşandınız mı, taşındınız mı vs.? Hayatınızdan çıkan – giden herkes ve her şey ile içsel olarak vedalaşın. Kapatın bu enerjileri.

2. Evinizi, dolaplarınızı, bilgisayarınızı düzenleyin. İşe yaramaz her şeyi atın.

3. Eski alışkanlıklarınızın yerini yenileri ile doldurun. Örneğin bütün günü sürekli oturarak geçiriyorsanız, artık araya bir hareket - yürüyüş koyun. Tatlı yeme alışkanlığınız varsa, yerini sağlıklı atıştırmalıklarla değiştirin.

4. Eğer değişime direnç gösteriyorsanız, bu konuda yardım alın. Kendinize en uygun yolu bulacağınıza eminim. Ya da hemen en yakınınızdaki bir Kundalini Yoga ve Meditasyon dersine katılın. Güçlü Kundalini enerjisinin sizi sevgiyle ve şefkatle desteklediğini göreceksiniz.

5. Gelmekte olan yeni döngülere bakmaya başlayın; ilham tohumları özellikle son birkaç haftadır farkındalığınıza yerleştirildi. Bu yeni Kova Çağı Bilincinin sizin aracılığınız ile ifade etmek istedikleri nelerdir? Farkedip – hissedip her birini yazın.””

Ben de hocamdan ilham alarak bu hafta ve önümüzdeki haftalarda yapacağım dersleri bu konuları dikkate alarak hazırlayacağım.

Bu hafta gelin hep birlikte 2017 muhasebesi yapıp hesapları kapatalım. Tam da 31 Ocak Dolunay ve Ay tutulmasına denk gelmesi ne güzel

Aşkla ve Işıkla

Özet çeviri ve yorum:

Özlem Ataman C-IAYT
Kundalini Yoga Terapist ve Eğitmen
www.ozlemataman.com

Comments are closed.