KOVA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI – 15 Şubat 2018

KOVA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI VE KUNDALİNİ YOGA MEDİTASYONU 15 Şubat 2018

Güneş tutulması; Ay güneş ile dünyanın arasına girip ve güneşi kısmen veya tamamen kapatması olarak tanımlanır. Güneş sonsuz varlığımızı – kendi ışığıyla parlayan ruhumuzu temsil eder. Ay, zihnimiz temsil eder; her zaman dalgalanan, yerinde duramayan, yalnızca güneşin ışığını yansıtan ve kendi ışığı olmayandır.

Güneş tutulması olduğunda güneşten gelen enerji akışının durduğunu / kesintiye uğradığını anlarız. Güneş tutulması, bilinçli zihnin genellikle kilitli ve erişilemez kalmış karanlık derinliklerine, muazzam bir ışık getirir. Bu da zihnimizin aniden şimdiye kadar görmezden geldiği bazı hüzünlü şeyleri görmesi ve güçlü irrasyonel duygusal tepkilerin ortaya çıkma ihtimali demektir.

Güneş tutulmasından gelen enerji sizi suçluluk, öfke, kin, kıskançlık, açgözlülük, şehvet ve üzüntü gibi uzun zamandır gömülü olan duygularla yüzleşip bırakmaya zorlar.

Bu enerji aynı zamanda atalarınıza miras olarak almış olabileceğiniz inançları ve ruh kalıplarını aydınlatacaktır. Ve bütün bunların sizi gerçek Ruhani Doğanızın gerçekleşmesinden nasıl alıkoyduklarını görme zamandır.

Tutulmalar, aynı zamanda, hayatınızda varlığını sürdüren bir karmik kalıbı sonlandırma veya tamamlama anlamına da gelir.

Bu büyük bir uyanış zamanıdır. Bu güçlü enerjileri alın ve içinizdeki yepyeni dünyaya hazır olun.

Neler yapılabilir:

-Suya yakın olun; deniz, göl, dere, akarsu veya duş bile olur. Hiç biri olmazsa Su elementini temsilen bir bardak su yakınızda bulunsun.

-Duyguların sizi sürükleyip götürmesine izin vermeyin. Güzel bir benzetme okumuştum “duygularınıza turist gibi davranın nasıl olsa bir iki güne kadar gidecekler”

-Mutlaka mantra söyleyerek meditasyon yapın

“….... mantra olmadan meditasyon yaptığınızda bilinçaltını temizleyebilirsiniz. Ama mantra ile meditasyon yaparken bilinçaltını temizleyebilir Akaşik kaydı yok edebilirsiniz. "- Yogi Bhajan

GÜNEŞ TUTULMASI İÇİN MEDİTASYONUMUZ

Başlarken: 3 x ONG NAMO GURU DEV NAMO mantrası monoton bir sesle söylenir. Söylenirken eller dua pozu dediğimiz pozdadır. Yani avuçlar birbirine değer ve başparmak iki göğsün ortasındadır. Aşağıda resmi var.

Anlamı: İçimdeki kutsal ve sonsuz bilgeliği selamlıyorum.

Poz: Bağdaş kurup oturuyoruz veya sandalyede dik – iki ayak tabanımız yerde olacak şekilde oturuyoruz. Mümkün olduğunca hareketsiz oturuyoruz.

Gözler: Kapalı

Süre: 11 dakika

Meditasyondaki mantramız GURU GURU WAHE GURU GURU RAM DASS GURU; sevgiyi ve şefkati ortaya çıkarır, kalbi şifalandırır.

Mantrayı MONOTON bir sesle söylerken her bir çakramıza odaklanıyoruz: Yani;

1. Çakra – GURU – Omurganın en altı
2. Çakra – GURU – karnımızın altı
3. Çakra – WAHE – karın bölgemiz
4. Çakra – GURU – göğsün ortası
5. Çakra – GURU – boğazımız
6. Çakra – RAM DASS - iki kaşın ortası
7. Çakra – GURU – başımızın tepe noktası

Mudra (eller) kucakta ve rahat: aşağıda resmi var

Meditasyon bitince bir kere uzun SAT NAM (SAAAAAATT NAAM) denir. Anlamı: “Tek gerçek benim”. İçimizdeki yüksek benlikten söz ediyoruz. Söylenirken eller dua pozu dediğimiz pozdadır. Yani avuçlar birbirine değer ve başparmak iki göğsün ortasındadır. Aşağıdaki ilk resim.

Meditasyon 11 gün boyunca her gün yapılır. Bir gün unutulursa 1. günden tekrar başlanır. Genelde günün benzer zamanlarında yapılması iyi olur. Örneğin; sabahları veya öğlenleri veya akşamları gibi. Alkol aldıktan sonra meditasyon yapılmaz.

Bu paylaşımı gördükten sonra hemen başlayabilirsiniz. Özel bir başlama günü yok.

Bu meditasyonu sevdiklerinizle - arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Böylece sevgiyi ve şefkati çoğaltabiliriz.

Şifa olsun

Özlem Ataman, C-IAYT
Kundalini Yoga Terapist & Eğitmen

Comments are closed.