YENİ YIL MEDİTASYONU 2017

YENİ YIL MEDİTASYONU 2017

ZAMANA UYUM SAĞLAMA MEDİTASYONU – REFAH, ZENGİNLİK VE FIRSATLAR İÇİN

Sat Nam!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gelenekselleşen YENİ YIL meditasyonumuza başlıyoruz. Hızla akıp giden zamana uyum sağlamak ve tabi ki yeni yıldan beklentilerimiz olan Refah, sağlık, zenginlik ve fırsatlar için şahane bir meditasyonumuz var.

Yine 40 Gün yapacağız. 21 Kasım Salı günü başlıyoruz – 30 Aralık Pazar günü bitiriyoruz.

Yogi Bhajan’ın bu meditasyon ile ilgili açıklaması şöyle:

“Çok hızlı bir evrensel değişim yaşıyoruz. Eski oluşumlar ve eski düşünce tarzlarının modası geçti. Bunu kişisel yaşamlarımızda, topluluklarımızda, küresel haberlerde görüyoruz. Zamana ayak uydurabilmek ve gerçekten "birbirimiz için yaşayabileceğimiz "  bir ortam yaratmak için, bireysel bilincimizi aşmalı, kolektif ve sonsuz bir bilinç haline gelmeliyiz. 

“Bu mantra, zihni refah veya güç için düzenler, para üretir ve o para gelecektir... Fırsatlar gelecek... Zenginlik gelecek... Bu mantrayı bütün varlığınızla kalpten dile getirirseniz, hızla etkiler, hedefi bellidir ve hayatınıza  getirmeniz gereken her şeyi getirir..”

Bu meditasyon aynı zamanda korkusuzluğu (cesareti) çağırmak,  engelleri kaldırmak dolayısıyla küresel bir topluluk olarak, ışık ve doğruluk içinde birleşme sağlamak için de yapılır. Belki de bu aralar sadece bu niyet için bile yapsak müthiş olur. 

Başlarken: 3 x ONG NAMO GURU DEV NAMO mantrası monoton bir sesle söylenir. Söylenirken eller dua pozu dediğimiz pozdadır. Yani avuçlar birbirine değer ve başparmak iki göğsün ortasındadır. Aşağıda resmi var.

Anlamı: İçimdeki kutsal ve sonsuz bilgeliği selamlıyorum.

Poz:  Bağdaş kurup oturuyoruz veya sandalyede dik – iki ayak tabanımız yerde olacak şekilde oturuyoruz. Eller dizlerin üzerinde avuç içleri tavana doğru. Başparmak ile yüzük parmağının etli kısımları birbirine değiyor. Aşağıda fotoğrafı var. 

Gözler hafif aralık ve kirpiklerin arasından aşağı doğru burnumuzun ucuna bakıyoruz. Hafif şaşı gibi aşağıya bakıyoruz yani. Yalnız dikkat başınızı eğmeyin. Gözler neredeyse kapalı gibi  - çok az aralık. Başımız dik. 

Süre: 11 dakika 

Mantramız: 

Har Har Har Har Gobinday

Har Har Har Har Mukhunday

Har Har Har Har Udharay

Har Har Har Har Aparay

Har Har Har Har Hariang

Har Har Har Har Kariang

Har Har Har Har Nirnamay

Har Har Har Har Akamay

 “Har” derken karnınız hafif oynasın sanki karnınızı içe çeker gibi.  

Bu mantra tanrının 8 özelliğini taşır:

Gobinday – Bizi destekleyen

Mukanday – Bizi özgürleştiren

Udharay – Bizi yükselten

Aparay – Sonsuz olan

Hariang – Her şeyi yaratan

Kariang  - Lütüf yapılan

Nirnamay – Arzusuz

Akamay –  BİR olan

Har; yaratıcı enerji; Har'in dört kere tekrarlanması her yöne güç katıyor ve geçmişin engellerini yıkma gücünü sağlıyor.

Meditasyon bitince bir kere uzun bir  SAT NAM (Saaaaaattt Naaamm gibi) denir. Anlamı: “Tek gerçek benim”. İçimizdeki yüksek benlikten söz ediyoruz. Söylenirken eller dua pozu dediğimiz pozdadır. Yani avuçlar birbirine değer ve başparmak iki göğsün ortasındadır. Aşağıdaki ilk resim..

Meditasyon 40 gün boyunca her gün yapılır. Bir gün unutulursa 1. günden tekrar başlanır. Genelde günün benzer zamanlarında yapılması iyi olur. Örneğin; sabahları veya öğlenleri veya akşamları gibi. Alkol aldıktan sonra meditasyon yapılmaz.

Mantrayı müziksiz monoton bir sesle hızlı söyleyebileceğiniz gibi müzikle de söyleyebilirsiniz. Aşağıdaki linkte mantranın müzikli söylenişini bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=JPquWPM18jk

Ne kadar çok olursak, o kadar çok birlik, huzur, mutluluk ve refah enerjisi ortaya çıkarırız. Umarım 40 günlük bu adanmışlığa katılırsınız hep birlikte yoğun güzel bir enerji yaratırız.

Aşkla ve Işıkla

Özlem Ataman, C-IAYT

Kundalini Yoga Terapist & Eğitmen

www.ozlemataman.com

Instagram: ozlem_ata_tarakaurr

www.facebook.com/kundaliniozlem

Not: Meditasyonu geç gördüyseniz bile mutlaka katılın sizin için vakit o zaman gelmiştir "Katılabilir miyim" diye sormanıza gerek yok..

Comments are closed.