Sınırlandırılmamışlık İçin Meditasyon – 7. Enerji Merkezi

Belirli sinirlar içinde kalmama ya da sinirlandirilmamislik yetenegi 7. Enerji Merkezimiz “Taç Çakra”si noktasinda yer alir. Sinirlandirilmamislik, evrensel bilinç ile Yaratici, yüksek gücümüz ya da Tanri ile baglantiya geçme becerimizi içerir.

Bu hafta yapacagimiz meditasyon Sinirlandirilmamislikla ilgili.

Simdi sirtimiz dik olacak sekilde bir yere oturalim: Eger yerde rahat oturabiliyorsak bagdas kurabiliriz / dizlerimizin üzerine oturabiliriz veya sandalyede oturabiliriz. Önemli olan rahat oturmaniz ve sirtiniz dik olmasidir. Çok hafif çenemizi içe dogru çekiyoruz. Buna “Boyun Kilidi” veya “Çene Kilidi” denir.

Bütün dünyada Kundalini Yoga ve Meditasyon’a baslarken özel bir mantra söylenir:

ONG NAMO GUROO DAYV NAMO (Selam olsun içimdeki sonsuz ve kutsal bilgelige) (Okunusu: “Ong namo guru deyv namo)

Mantramizi 3 kere monoton bir sesle söyledikten sonra meditasyonumuza baslayabiliriz.

Gözler kapali ve gözbebeklerinizi yukariya dogru çevirin. Sanki basinizin üzerindeki bir noktaya bakar gibi olmali. Burundan uzun derin nefesler alip verin. Nefes alirken karninizi havayla doldurup sisirin ve verirken de karninizi omurgaya dogru iyice çekip havayi bosaltin.

Kollarinizi basinizin üzerinden gökyüzüne dogru kaldirin. Dirsekler düz olsun. Avuç içlerinizi birbirine yapistirin. Daha fazla destek için basparmaklarinizi çapraz yapin.

Bu meditasyonu 3-7 dakika yapabilirsiniz.

Meditasyonu bitirirken de monoton bir sesle uzun bir SAT NAM (Ben Gerçegim, Ben o gerçek olanim) deriz.

SAAAAAAAAAAAT NAAAAM………..

Gözlerinizin pozisyonu enerjinizi epifiz bezinizde yogunlastirir. Bunun sonucunda sinirlandirilmamislik deneyimi artar, kisi burada ne baslangiç ne de son hisseder ve her seyle bir olur. Bu meditasyonu 7 dakika yaptiktan sonra hayatinizi etkileyen daha yüce bir gücün oldugunu anlarsiniz.

Harika bir hafta diliyorumJ

Sat Nam!

No Comments Yet.

Leave a comment